Závěsné lodní motory Mercury OptiMax 200 s přímým vstřikováním
 • Celková cena (s DPH)

  489 999,- Kč

 • Bez DPH: 404 958,- Kč

  € 16 198.32,-

 • Dostupnost

  Dostupnost na dotaz


3.0L, V6 a skvělý poměr výkonu k hmotnosti ...

Lodní motor Mercury OptiMax 200 LBrutální výkony bez kompromisů

Žádný jiný motor s přímým vstřikováním nemá za sebou tolik zkušeností, testování a úspěchů, jako Mercury OptiMax. Proto také není divu, že motory OptiMax vždy zaujímaly vedoucí postavení mezi všemi lodními motory s přímým vstřikem - jak ve výkonu, úspornosti paliva a spolehlivosti, tak ve všestrannosti. Představujeme optimalizovanou řadu celé generace OptiMax, která dodává více výkonu a dodává ho lépe. Proto představují motory OptiMax tak významnou a cennou hodnotu na vodě a nejlepší volbu pro všechny, kdo milují moře.

Ultimátní účinnost paliva

Inovativní přímé vstřikování paliva lodních motorů OptiMax D.I. (Direct Injection) dodává ultimátní účinnost, ždímá z každé kapky paliva více kilometrů a větší výkon. Exkluzivní písty s deflektory dopomáhají k nízké spotřebě paliva a nízkým emisím tím, že přivádí efektivněji směs paliva a vzduchu ke svíčce. Originální kompresor OptiMax Air Compressor stabilně dodává chladný vzduch pro maximální účinnost spalování.

Spolehlivost

Velké odolnosti dosahují motory OptiMax díky zesílené vrtulové hřídeli a patentovanému dvojitému náboru vody na předním konci převodové skříně, čímž zajišťují konstantní příliv chladící vody. Navíc jsou spodní části nohy lodních motorů Mercury OptiMax speciálně tvarované tak, aby poskytovaly co nejlepší ovladatelnost a výkon, který se odráží v neuvěřitelných maximálních rychlostech. Ve spojení se speciálně tvarovanými, vydutými písty se zvyšuje účinnost spalování a zlepšuje spotřeba. To vše v celku zajištuje vynikající kvalitu chodu.

Závěsné 2-taktní motory Mercury OptiMax 3.0L s přímým vstřikováním palivaNešetří se nerezem, aby spolehlivost a životnost byla ještě delší, protože ochrana proti korozi je velice důležitá obzvláště na slané vodě. Tím se také prodlužují intervaly nutné údržby, což vede k nižším nákladům na provoz. Systém nízkotlakého vstřikování paliva je navržen ve stejném duchu: každý díl musí mít vynikající odolnost a dlouhou životnost.

Výkon

Výkonný a klidný

Dvou-stupňové přímé vstřikování paliva OptiMax zajišťuje konstantní dodávky atomizovaného paliva a vzduchu, zatímco Vapor Separator Tank (VST) dodává potřebné množství kapalného paliva ke vstřikovačům. Výsledkem je nedostižná reakce na plyn, jisté startování a hladký výkon.

Lehký a rychlý

Design řadového tří-válce ústí v lehký a kompaktní rozměr, čímž se tyto motory stávají skvělou volbou pro téměř jakoukoli loď. OptiMax motory běžně převálcují jiné motory s přímým vstřikem v akceleraci z místa, akceleraci ve středních otáčkách a v maximální rychlosti.

Vedoucí technologie převodových skříní

Žádná jiná značka lodních motorů nemá tolik znalostí a zkušeností s hydrodynamikou a designem převodových skříní jako Mercury. Máme správné konfigurace převodových skříní a technologii, aby motory OptiMax perfektně pasovaly na jakoukoli loď a pro jakékoli podmínky. Design převodových skříní Mercury má menší odpor, takže vám dává lepší ovládání a více výkonu.

Více o převodových skříních a propelerech Mercury OptiMax se můžete dozvědět v následujícím videu:

Propelery pro všechny případy

Nikdo nenabízí tak širokou škálu vrtulí jako Mercury Marine. Od čtyř-listých propelerů, přes nerezové Trophy Plus, až k revolučním Enertia modelům, Mercury vyrábí vrtule, které maximalizují vaše zážitky z jízdy. Navštivte Mercury Prop Selector (online průvodce výběrem propeleru) a vyberte si vrtuli, která bude pasovat přesně podle vašich potřeb.

Video ukazuje systém odděleného mazání na lodních motorech Mercury OptiMax a vysvětluje výhody takového systému:

Nejnižší spotřeba ve své třídě
S inovativním vstřikováním paliva OptiMax dostáváte ultimátní účinnost při spalování a z každé kapky paliva vyždímete více hodin jízdy a výkonu.

Nízká hmotnost, kompaktní design
OptiMax představuje skvělý poměr výkonu a hmotnosti, což dopomáhá zvýšit rychlost a výkon a zároveň snížit spotřebu. Jde o skvělý motor pro jakoukoli loď.

Nejlepší antikorozní ochrana na trhu
OptiMax je postavený pro odolnost vůči sladné vodě s množstvím nerezových dílů. Ty díly, které nemohou být z nerezu, jsou taktéž odolné vůči korozi.

Chytré vychytávky pro snadné užívání
OptiMax je kontrolován inovativní řídící jednotkou Motorola® Propulsion Control Module (PCM)a je nabitý "chytrými" komponenty, jako jsou SmartCraft a Engine Guardian (bezpečnostní okruky motoru), které dělají každodenní užívání lodních motorů Mercury OptiMax příjemnějším a jednodušším.

Vylepšené převodové skříně a hydrodynamika
Nikdo nemá tolik znalostí o převodových skříních a zkušeností s hydrodynamikou jako Mercury. Spolehlivost, potěšující výkonnost, pohodlné ovládání a neporazitelná rychlost z něj dělají žhavého kandidáta pro lodní motor, který bude pohánět právě vaši loď, ze všech motorů s přímým vstřikováním.

Potvrzení vůdčího postavení
Lodní motory Mercury OptiMax jsou nejlépe a nejvíce prodávanými závěsnými motory s přímým vstřikem na trhu a celosvětově představují nejhodnotnější závěsné motory.

Detail

 • Závěsné lodní motory Mercury OptiMax 200 s přímým vstřikováním
 • Lodní motor Mercury OptiMax 200 s délkou nohy L (508 mm)
 • Na evropský trh se dováží tři výkonnostní varianty motoru Mercury OptiMax zakládající se na bloku s obsahem 3.0L
 • Všechny lodní motory Mercury v rozmezí výkonu od 40 do 250 koní lze volitelně dovybavit kormidelní pákou řízení Big Tiller
 • Motory OptiMax jsou lehké a rychlé.
 • Ohleduplnost k přírodě je u Mercury prioritou - abychom pro další generace nechali co nejvíce.
Kontaktní údaje

Adresa

Zpráva

Zajímám se o

Technická specifikace Mercury 3.0 L OptiMax 200, modely L, XL a CXL

Výkon 200 hp / 147,10 kW
Maximální otáčky motoru 5000-5750 ot/min
Konfigurace válců V6
Obsah válců 3032 ccm
Vrtání a zdvih 92 x 76 mm
Zapalování PCM Digital Inductive
Příprava palivové směsi Dvou stupňové přímé vstřikování paliva (DFI)
Alternátor 60 A / 756 W
Chladící soustava Chlazení vodou, s termostatem, kontrola tlaku
Startování Elektrické (otočení klíčem)
Převodový poměr 1.75:1
Řazení rychlostí F-N-R
Řízení Big Tiller - ovládání kormidelní pákou (volitelně)
Remote - dálkové (standard)
Vyklápění motoru Power trim & tilt + 20° pro polohu do mělké vody
Opačná rotace vrtule Standard u modelu CXL
Doporučený motorový olej Mercury OptiMax DFI
Doporučené palivo Bezolovnatý 90 RON min.
Monitorovací systém motoru SmartCraft Engine Guardian
Kompatibilní se SmartCraft Ano
Délka nohy

L - 508 mm / dlouhá

CXL, XL - 635 mm / extra dlouhá

Suchá hmotnost od 225 kg

Lodní motory Mercury OptiMax 200 z rodiny modelů 3.0L - verze L, XL a CXL - se standardně dodávají s 3-listou hliníkovou vrtulí, výtrhovou pojistkou, základní sadou nářadí a náhradním startovacím lankem.

Jsou vybavené dálkovým ovládáním (pákou řazení a plynu), monitorem SC1000 a datovým kabelem.

K modelu XL lze objednat druhý motor s opačnou rotací vrtule - model CXL.

Vrtule pro motory Mercury OptiMax 200 se vybírá individuálně podle lodi, kterou bude konkrétní motor pohánět. Rádi vám poradíme s výběrem!

Lodní motory Mercury | Závěsné čtyř taktní motory Mariner

Výbava lodních motorů Mercury OptiMax 200

> dálkové ovládání

> elektrický startér

> elektrický power trim

> L - dlouhá noha / XL - extra dlouhá noha / CXL - extra dlouhá noha + opačná rotace

Lodní motory Mercury | Závěsné čtyř taktní motory Mariner

Pro dodržení záručních podmínek Mercury musí být motor před předáním nastartován a zkontrolován autorizovaným prodejcem-servisem. Zákazník tedy musí k motoru zakoupit motorový olej Quicksilver dle normy vyžadované záručními podmínkami Mercury - motorový olej není v ceně motoru.

Z výše uvedených důvodů doporučujeme osobní odběr motoru: pokud budete trvat na jeho odeslání přepravní službou, musí být motorový olej před odesláním vypuštěn. V případě, že budete trvat na zaslání motoru bez provedení před-prodejní prohlídky (Predelivery Inspection), motor nebude kryt řádnou zárukou Mercury.

Další příslušenství, jako jsou oleje, náhradní vrtule, startovací baterie apod., je k dostání na prodejně.

Katalog lodních motorů Mercury OptiMax - odkaz

Logo modelové řady lodních motorů Mercury OptiMax | Závěsné 2-taktní motory s přímým vstřikem

Pošlete emailem