Lodě Baja

O lodích Baja

EVOLUCE VÝKONU

Jako všechny lodě Baja® [baha], i náš první model byl něčím speciálním. S pevným přesvědčením o svých schopnostech a předurčení, čtyři majitelé/zaměstnanci zhotovili originální design na opuštěném bruslařském kluzušti v r.1971. Co jim chybělo ze zdrojů, nahradili svojí motivací - jednomyslná mise postavit nejlepší vysokovýkonné lodě na světě. V následujících dvou letech se zrodila značka lodí Baja s již ustálenou řadou lodí od 14 do 20 stop, včetně klasického CT 150 závodního designu.

Sportovní lodě Baja | Motorové čluny s vestavěnými vysoce výkonnými motory

V 70.letech jsme se soustředili na zdokonalování našich netradičních designů, nadále ustanovovali styl a pozici lodí Baja jako inovátorů. To byl okamžik, kdy se Baja stala lídrem na rozrůstajícím se trhu sportovních lodí. Byl to tah, který se vyplatil, když v roce 1978 byla představená naše první velká high-performance loď, Carrera 240. A už v roce 1979 byla (téhož roku představená) Carrera SS Bowrider jmenována časopisem Powerboat Magazine "Lodí roku"!

V 80.letech jsme úspěšně rozšiřovali modelovou řadu lodí Baja, abychom do ní zahrnuli výrazně stylové lodě světové třídy určené pro plavbu na otevřeném moři (tzv.off-shore), jako byly 240 Sport nebo 420-ka. Náš zájem a pozornost se pomalu přesouvaly k vytváření větších, lepších off-shore lodí se zlepšeným designem a strukturální integritou. Progresivní vývoj produktů byl vždy jádrem filozofie Baja.

Když jsme rozšířili naši modelovou řadu lodí na počátku 90.let, Baja potvrdila svoje postavení lídra ve stylu, výkonu a kvalitě hlavně se čluny .38 Special™ a 272. Stále jsme tlačili na pilu - představením lodí 20 Outlaw™ a 32 Outlaw™ v moderním vysocevýkonném stylu pro po síle hladové, rychlost hledající, hardcore off-shore jezdce.

Nové milénium s sebou přineslo inovaci a vzhled nepodobný ničemu, co jste kdy mohli vidět u lodí Baja. 30 Outlaw, 242 Islander a kompletní transformace řady Sportfishing jsou jen malé střípky a příklady toho, že heslo "výkon pod kontrolou" je hnací silou všeho, co děláme.

Po čtyřech dekádách ohromujících inovací Baja stále prozkoumává nové stezky a redefinuje kategorii high-performance lodí. Říkáme tomu evoluce výkonu. Tak se připoutejte a připravte se na skutečnou revoluci - novou generaci lodí Baja.

Sportovní lodě Baja | Motorové čluny s vestavěnými vysoce výkonnými motory

KVALITA KAM SE PODÍVÁŠ

Kromě bohaté tradice inovací, právě vysoký standard kvality dovolil značce Baja ustanovit svoji pozici jako #1 ve světě Performance lodí. Pro dosažení této úrovně je třeba se dlouhodobě zavázat k nejlepším výsledkům v designu, vývoji a výrobě... a neakceptovat nic jiného.

Je to znát v každém aspektu naší společnosti – od našich pokročilých designů trupů, přes konstantně se měnící barevné zpracování až k nikdy nekončícímu cíli vyrábět lepší, rychlejší lodě. Rok co rok usilujeme o naplnění představ našich zákazníků, abychom uspokojili ty, kdo hledá ultimátum v konkurenceschopném stylu a designu.

Testování je prvořadé pro přenášení nápadů do reality. Komplexní analýza, opětovné přezkoumání a vyhodnocení v kombinaci s jedinečnými testovacími procedurami představuje cestičku pro průlomový vývoj. Aerodynamický tunel testuje a analyzuje odpor a celkovou výkonnost lodě a Finite Element Analysis nám dovoluje zesílit naše trupy v nejnamáhavějších místech, redukovat přebytečnou hmotnost a následně zvýšit rychlost.

S nejširší a nejpokročilejší modelovou řadou v našem odvětví a s reputací skvělé výkonnosti, bezpečnosti a stability – je jasné, že, hledáte-li loď s obecně nejlepšími jízdními vlastnostmi, jste ji našli. Stále stanovujeme standardy, stanovujeme rekordy a stanovujeme tempo, které ostatním nezbývá než následovat.

Sportovní lodě Baja | Motorové čluny s vestavěnými vysoce výkonnými motory

JSME JAKO VY

Tajemství úspěchu lodí Baja spočívá v lidech. Naši inženýři a vývojáři jsou speciálního plemene. Nejsou spokojení, když by si měla příroda s nimi počínat podle svého. Jsou připravení roztříštit loď o kameny, jen aby posunuli meze designu lodí o kus dál, aby našli perfektní vztah mezi koňskými silami, hmotností a odporem – vše proto, abychom vyráběli naprostou kontrolu nad rychlostí.

Máme také velké pochopení pro naše zákazníky. Jak je to možné? Protože jsme jak Vy. V průběhu mnoha let jsme začali rozlišovat to, čemu říkáme Postoj Baja. A je jen jeden způsob, jak shrnout všechny tyto podobnosti... Speed changes you™. Určitě víte, co tím myslíme – po vaší první zkušenosti za volantem s opravdovou vysoce výkonnou lodí se už na svět nikdy nepodíváte jako před tím. Tento postoj také motivuje a řídí naše vývojáře a inženýry, aby vložili své srdce a duše (a tisíce a tisíce hodin práce) do designování, navrhování a stavění high-performance lodí č.1 na světě.

Vidíte, jsme fanoušky výkonných lodí jako vy. Vymačkáváme ten extra kilometr za hodinu z naší lodi, trávíme pozdní večery dotahováním designu našich lodí do správné podoby, pravidelně testujeme a znovu testujeme vše, co děláme, dokud to není perfektní – není to jen práce. Rychlost nás změnila také.